راهنمای خرید ساعت مچی

اهمیت لباس مناسب

ظاهر هر فرد تأثیر بسیار زیادی برروی دیگر افراد در برخورد اول دارد و نمایانگر شخصیت فرد می باشد. باید بدانید که در هر موقعیت چه لباسی را بپوشید تا خود احساس راحتی و اعتماد به نفس داشته باشید.
در انتخاب لباس وسواس نداشته باشید و هرآنچه که فکر می کنید با آن راحت هستید و احساس خوشنودی خواهید داشت را انتخاب کنید.چرا که شما اگر بخواهید به حرفها و نظرات دیگران گوش کنید و به آنها اهمیت دهید در نهایت نمی توانید به نتیجه درست و مناسبی برسید. بهتر است آنچه که با آن راحت هستید و احساس خوشنودی دارید را انتخاب کنید و تحت تاثیر حرف های دیگران قرار نگیرید. چرا که در هر صورت افرادی هستند که پوشش شما را نقد کنند.

اما علاوه بر لباس وسایل دیگری مانند زیورآلات، ساعت مچی، کیف و … نیز به ظاهر شما کمک می کند تا شخصیت شما را برای دیگران بیان کند.
در نتیجه در انتخاب اینگونه وسایل نیز باید دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید به بهترین انتخاب برسید که متناسب با دیگر لباسهایی که پوشیده اید باشد.

خرید ساعت مچی یکی از خریدهای تا حدی ضروری به حساب می آید که اگر با رعایت نکات لازم انجام شود، میتواند ظاهر و تیپ شما را متحول کند!

همان طور که گفتیم ساعت یکی از وسایلی است که در ظاهر یک فرد نقشی بسیار مهم دارد. ساعت مچی در سال 1524 در کشور آلمان توسط پیتر هنلین به وجود آمد. دیگر مدل های ساعت در سال 1548 بوجود آمدند و بعد از سال 1575 سوئیس و انگلیس مقام نخست در زمینه تولید ساعت را بدست آوردند. از اساسی ترین مشکلات ساعت های اولیه وزن سنگین آنها بود که حمل و نقل آن ها را دشوار می نمود. بعد از گذشت مدتی پیشرفت و نوآوری باعث بوجود آمدن ساعت هایی از جنس استیل شد که به راحتی قابل حمل بودند.

معیارهای ساعت مچی مناسب

ساعت های ارزان و گران و در مدل های مختلف در بازار وجود دارد اما در انتخاب و خرید ساعت مچی باید پارامترهایی را مد نظر داشته باشید تا بعد از خرید ساعت پشیمان نشوید.

امکانات ساعت

اگر میخواهید ساعت شما علاوه بر نمایش تاریخ امکانات بیشتری داشته باشد باید ساعتی با عملکرد و عملکردهای پیچیده تری انتخاب کنید. در این مدل ساعت ها امکاناتی مانند زمان نگار، زنگ ساعت، تقویم و … وجود دارد و یا در برخی موارد میشود به عنوان کرونومتر از آن استفاده نمود.

جداسازی آسان

در صورت تمایل میتوانید ساعتی را انتخاب کنید که بتوانید اجزای آن را به راحتی جدا کنید و دوباره در کنار هم قرار دهید.

ساعت کوارتز یا مکانیکی

بسته به نیازتان میتوانید انتخاب کنید که ساعت شما مکانیکی و یا کوارتز باشد.
ویژگی اصلی ساعت های مکانیکی عمر آنهاست که میتوانید تا سالیان بسیار اینگونه ساعتها را داشته باشید و از آنها استفاده کنید. آنها به طور دستی یا خودکار با حرکت مچ دست فرد می چرخند. اگر این ساعت را به طور مرتب کوک کنید، همیشه کار خواهد کرد. اینگونه ساعت ها از دقت کمی برخوردار هستند.
برخلاف ساعت های مکانیکی ساعتهای کوارتز برای نمایش ساعت نیازمند باطری هستند. ساعتهای کوارتز از دقت بالایی برخوردار هستند.

ضد آب بودن

ضد آب بودن ساعت به این معنا نیست که میتوانید ساعت خود را همیشه به داخل آب ببرید. در صورت برخورد آب با ساعت حتما وضعیت آن را چک کنید.

همان طور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم بهتر است در هر موقعیت متناسب با آن لباس و پوشش خود را انتخاب کنیم تا در آن محل آرامش داشته باشیم.

از آنجایی که ساعت نقش مهمی در ظاهر فرد دارد باید موقعیت را شناخت و متناسب با آن ساعتی را انتخاب نمود.

موقعیت رسمی

در این موقعیت بهتر است از ساعتهایی استفاده کنید که سبک است و بند آن ظریف و چرم باشد.

best dress watches

ساعت مچی مناسب موقعیت های رسمی

 

تعطیلات و تفریح

ساعت های بزرگ و حجیم بسیار مناسب برای این موقعیت هستند که میتوانید با لباس راحتی و غیر رسمی که پوشیده اید ست کنید.

ساعت مچی مناسب تعظیلات و تفریح

ساعت مچی مناسب تعظیلات و تفریح

ساعت مناسب ورزشکاران

ساعت هایی با عملکرد پیچیده و امکانات بسیار، مناسب ورزشکاران است که در هنگام دویدن و دوچرخه سواری و … میتوانند از آن استفاده کنند.

ساعت مچی مناسب ورزشکاران

ساعت مچی مناسب ورزشکاران

 

ساعت مناسب آقایان

آقایانی که علاقه مند به چرم هستند میتوانند برای موقعیت های رسمی ساعت هایی را انتخاب کنند که بند آن چرمین و یا پوست مار و کروکودیل باشد. اگر غیر از چرم را ترجیح میدهید بهتر است بهتر است بند استیل یا نقره را انتخاب کنید.

ساعت مچی مناسب آقایان

ساعت مچی مناسب آقایان

ساعت مناسب خانم ها

در محل کار بهتر است خانم ها از ساعت هایی با بند چرمی و یا فلزی استفاده کنند و ساعت های طلایی و نگین دار و تزئینی را برای مهمانی ها در نظر بگیرند.

ساعت مچی مناسب خانمها

ساعت مچی مناسب خانمها

برای جلوه بیشتر ساعت میتوانید از زیور آلات و کیف و کفش متناسب با آن استفاده کنید.

در نهایت به یاد داشته باشید هر ساعتی که انتخاب می کنید را باید به طور منظم تمیز و تنظیم کنید. بسته به نوع جنس ساعت شما هر چند سال یکبار ( 3-5 سال) بهتر است آن را سرویس کنید.نویسنده: تحریریه هندپیک

اشتراک گذاری این نوشته
468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>