چطور از تبلت خود مراقبت کنیم؟

در چند سال اخیر روند خرید تبلت و استفاده از آنها سیر صعودی داشته است. برای آنکه بتوانید از یک تبلت بیشترین استفاده را داشته باشید باید نکاتی را رعایت کنید. باید گفت که این نکات تنها در رابطه با بعد از خرید تبلت نمی باشد بلکه قبل از خرید نیز باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا پس از آن دچار مشکل نشوید و بتوانید مدت زمان بسیار از آن تبلت به خوبی استفاده کنید.

انتخاب هدف قبل از خرید تبلت

در ابتدا قبل از آنکه بخواهید مدل ها و مارک های تبلت ها را بررسی و انتخاب کنید، سعی کنید هدفتان را از خرید این وسیله محبوب مشخص کنید. چرا که تبلتی که صرفا برای چک کردن ایمیل و یک سری کارهای روزانه مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت با مدلی خواهد بود که بخواهید با آن بازی انجام دهید و یا به تماشای فیلم از طریق تبلت بنشینید.
اگر میخواهید کارهای تایپی از طریق تبلتتان انجام دهید بهتر است تبلت با سایز مناسبی را انتخاب کنید. در این زمینه تبلت در سایزهای کوچک توصیه نمی شود.
پس از بررسی هدف استفاده شما از تبلت ، با توجه به توان مالی خود میتوانید تبلت مناسب را انتخاب و خریداری کنید. توجه داشته باشید که تبلتی که انتخاب می کنید دارای مارک معتبر و همراه با ضمانت نامه باشد که درصورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید.

اولین گام پس از خرید

پس از خرید تبلت اولین قدم در راستای حفظ و نگهداری از آن، خرید کیف یا گارد محافظ متناسب با تبلت انتخابی شما خواهد بود. بدین ترتیب تبلت شما از زوایای مختلف پوشانیده می شود و اگر با جسمی برخورد کند و یا به زمین بی افتد از آن محافظت می شود.

خرید کیف مناسب برای تبلت

خرید کیف مناسب برای تبلت اولین گام پس از خرید برای نگهداری از تبلت محسوب می شود.

اگر میخواهید که صفحه نمایش تبلت شما خیلی زود خش دار نشود و از بین نرود بهتر است یک محافظ صفحه خوب تهیه و برروی آن نصب کنید.

محافظ صفحه نمایش، عمر تبلت شما را افزایش میدهد.

محافظ صفحه نمایش، عمر تبلت شما را افزایش میدهد.

یکی از قطعاتی که آسیب پذیری آن بالا می باشد و خیلی زود ممکن است در اثر استفاده نادرست از کار بی افتد ، باطری تبلت است. دقت داشته باشید که برای شارژ باطری حتما از شارژر استاندارد و مناسب با توان الکتریکی تبلت استفاده کنید در غیر اینصورت به باطری و مدار اصلی تبلت شما صدمه جدی وارد خواهد شد.
تا جایی که امکان دارد از شارژ باطری تبلت خود استفاده کنید و زمانی که نیمه شارژ است آن را به شارژ نزنید یا آن را از شارژ نکشید، چرا که این کار از عمر باطری تبلت می کاهد. همچنین توصیه می شود در هنگام شارژ شدن از تبلت استفاده نکنید و بگذارید بدون اجرای هیچ برنامه ای شارژ شود.
در معرض مستقیم نور خورشید قرار دادن تبلت باعث می شود که صفحه نمایش آن به سرعت خراب شود و همچنین با بالا رفتن دمای دستگاه، بورد و قاب و بدنه آن نیز آسیب خواهد دید.
بازی های سنگین باعث داغ شدن پردازنده می شود که در نهایت پس از مدتی کارایی و کیفیت دستگاه کاهش می یابد. پیشنهاد می شود اگر میخواهید که به راحتی از برنامه ها استفاده کنید و دستگاهتان هنگ نکند حتما فضایی حداقل 10 درصدی از حافظه داخلی دستگاه را خالی نگه دارید و از تمام ظرفیت آن برای نصب برنامه ها استفاده نکنید.

نظافت صفحه نمایش تبلت

از دیگر مواردی که نقش بسیار مهمی در عملکرد و کارایی یک تبلت دارد ، صفحه نمایش آن است. مراقبت از آن در هر شرایطی لازم است و باید تمیز نگاه داشته شود.
اگر میخواهید که از صفحه نمایش تبلت خود برای مدت بسیار استفاده کنید و مجبور به تعویض آن نشوید باید نکاتی را در هنگام تمیز کردن آن در نظر داشته باشید.
برای تمیز کردن آن نمیتوانید از هر نوع مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید، چرا که مواد شوینده با پایه الکلی و حاوی آمونیاک باعث از بین رفتن صفحه نمایش می شود. بهتر است مواد شوینده مخصوص تمیز کردن صفحه نمایش تبلت و موبایل را خریداری کنید. همچنین توصیه می شود به هیچ عنوان از پارچه ‌های زبر، حوله‌ های کاغذی و یا حتی دستمال کاغذی برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده نکنید. بهتر است برای این منظور از دستمال عینک بهره گیرید. دستمال عینک که از نوع پارچه های میکروفیبری می باشد بسیار مناسب است چرا که الیاف آن بسیار ریز بوده و به هیچ وجه به سطوح صافی مانند شیشه آسیب نمی رساند.

اما آیا در هر زمان که بخواهیم میتوانیم صفحه نمایش را تمیز کنیم ؟

باید گفت که هر زمان برای انجام این کار مناسب نیست. برای تمیز کردن صفحه نمایش تبلت بهتر است دستگاه را خاموش کنید. بخصوص که اگر همراه دستمال از کمی آب استفاده میکنید این امر ضروری است.
بهتر است که پارچه میکروفیبری را به صورت افقی و عمودی روی دستگاه بکشید. ممکن است بگویید که در حالت دایره وار کار سریع تر و راحت تر صورت میگیرد. درست است که زمان کمتری صرف می شود اما این کار باعث می شود که کثیفی ها به‌ خصوص ذرات درشت‌ تر روی صفحه کشیده ‌شوند و باعث وارد آمدن آسیب شوند.نویسنده: تحریریه هندپیک

اشتراک گذاری این نوشته
468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>