سال نو و خریدهای عید

با نزدیک شدن به سال نو و عید نوروز، شور و شوقی در مردم ایجاد می شود که در نتیجه آن همه تمایل دارند که وسایل و لباس نو تهیه کنند و با تازگی و طراوت سال جدید را آغاز کنند.
از زمان های گذشته علاوه بر خانه تکانی، خرید کردن نیز جز رسوم روزهای آخر سال گردیده است. اما بهتر است که خرید کردن را نیز مدیریت کنیم و آن را متناسب با هزینه ای که داریم برنامه ریزی کنیم. لازم نیست که حتما روزهای آخر سال تمام درآمد و پس اندازی که داریم را برای سال نو و خریدهای آن خرج کنیم!

خیلی از چیزهایی که برای عید می خریم یا ضروری نیستند و یا از لحاظ هزینه مدیریت شده!

برنامه ریزی برای خرید

قبل آغاز خرید کردن ، بهتر است لیستی از وسایلی که لازم داریم و ضروری است را تهیه کنیم و با توجه به هزینه ای که داریم آن را مدیریت کنیم. بدین ترتیب ضروریات را خریداری نموده ایم و همچنین پس اندازی برای سال جدید داریم.

بعد از تهیه لیست و برآورد قیمت، پیشنهاد می شود که پول اضافی با خود برندارید. چرا که ممکن است چشمتان به وسایلی که نیاز ندارید بی افتد و بخواهید که آن را خریداری کنید. در نتیجه مدیریت خرید شما از بین می رود و ممکن است در نهایت نتوانید ضروریات را خریداری کنید!
برای خرید پوشاک ، میوه و شیرینی و آجیل و حتی وسایل سفره هفت سین بازاری وجود دارد که میتوانید در آنجا محصولات مختلف را ببینید و کیفیت آن ها را مقایسه کنید.
در انتخاب یک محصول به قیمت آن نیز حتما توجه داشته باشید. چرا که بالا بودن قیمت یک محصول دلیل بر عالی بودن و بی نقص بودن آن محصول نیست و قیمت خیلی خیلی پایین هم کیفیت یک محصول را تضمین نمی کند.
سعی کنید هوشمندانه خریدتان را انجام دهید. بدین معنا که کالایی که انتخاب میکنید ارزشی بیشتری نسبت به هزینه ای که پرداخت کرده اید داشته باشد. بدین ترتیب علاوه بر آنکه کالای مورد نظرتان را خریداری کرده اید در هزینه هایتان نیز صرفه جویی شده است.
در روزهای پایانی سال به طور کلی خرید مردم شامل خرید پوشاک ، میوه و شیرینی و آجیل ، و وسایل سفره هفت سین می باشد.
برای آنکه بتوان در خرید به بهترین نتیجه رسید و آن را مدیریت کرد باید نکاتی را در راستای کالایی که میخواهیم خریداری کنیم ، مد نظر داشت.
در این مطلب به شما کمک میکنیم که بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را در محصولات و ضروریات خرید عید داشته باشید.

راهنمای خرید پوشاک

لباس، یکی از عامل های بسیار مهم و اساسی است که در قضاوت اولیه دیگران درباره ما تأثیر فراوانی دارد.
لباس بیانگر نقاط مثبت و منفی شخصیت یک فرد می باشد و همچنین با انتخاب مناسب و درست می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و اطمینان خاطر شود.
لباسی که انتخاب می کنید باید برازنده شما باشد، بدین معنا که با فرم چهره و بدن و شخصیت شما هم خوانی داشته باشد.
در هنگام خرید لباس به کیفیت پارچه و دوخت آن حتما توجه داشته باشید. بهترین نوع پارچه آنست که هر دو طرف آن از کیفیت یکسانی برخوردار باشد و دارای مواد پلاستیکی نباشد. چرا که مواد پلاستیکی باعث ایجاد حساسیت برای پوست های حساس می شود.
اگر میخواهید که لباستان دوام بسیار بالایی داشته باشد ، بهتر است لباسهای چسبان را انتخاب نکنید و به ثبات رنگ آن نیز توجه داشته باشید که به مرور زمان و با شستشو از بین نرود.
افرادی که لاغر اندام هستند، برای آنکه لاغر بودن آنها خیلی به چشم نیاید بهتر است لباسهایی را انتخاب کنند که چسبان نباشد و کمی برای آنها آزاد باشد. جنس پنبه ای، نخی و یا بافت ریز برای افراد لاغر اندام بسیار مناسب است.

لباس مناسب برای افراد لاغر

لباس مناسب برای افراد لاغر

افراد چاق بهتر است از لباسهای تک رنگ و تیره استفاده کنند. ژاکتها و کت های بلند بهترین انتخاب برای این افراد می باشد.

لباس مناسب برای افراد چاق

لباس مناسب برای افراد چاق

بهترین گزینه برای افراد کوتاه قد ، لباسهایی می باشد که تک رنگ و ترکیبی از رنگ های روشن نزدیک به هم باشند. پارچه دارای طرح های عمودی باعث بلند تر دیده شدن قدشان می شود.

لباس مناسب برای افراد کوتاه قد

لباس مناسب برای افراد کوتاه قد

اینکه برای سال نو چه لباسی میخرید، موضوعی کاملاً اختیاری است و کسی نمیتواند درباره آن اظهار نظر خاصی کند و آنچه گذشت صرفاً مشاوره ای بود برای اتخاذ بهترین تصمیم.

راهنمای خرید شیرینی سال نو

از اقلام ضروری و واجب شب عید شیرینی می باشد. بهتر است در انتخاب شیرینی وزن کم و قیمت ارزان و دوام بسیار را ملاک قرار دهید. چرا که شیرینی قرار است 2-3 هفته در خانه باشد و برای دید و بازدیدهای عید که مهمان بسیار می آید بهتر است شیرینی انتخاب کنید که وزن آن کم باشد که در نتیجه تعداد زیاد شیرینی وجود داشته باشد.
مناسب ترین گزینه برای عید شرینی های کوچک و خشک هستند که میتوانید تا آخر تعطیلات نوروز داشته باشید و از همه مهمان ها پذیرایی کنید.
بسته به ذائقه خود و مهمانانتان میتوانید شیرینیتان را از این گروه ها انتخاب کنید:

شیرینی قطاب

قطاب، از شیرینیهای محبوب سال نو

شیرینی‌ های سنتی : باقلوا، قطاب، پشمک، لوزپسته، لوزبادام، لوزنارگیل، کیک یزدی، نان برنجی، نان نارگیلی، حاجی بادام، سوهان آردی، سوهان عسلی، سوهان خانی، نان نخودچی، پا درازی، کلمپه، باسلوق، زبان، پاپیونی، نان خرمایی کرمانشاهی و کلوچه خرمایی
شیرینی‌ های فانتزی : گل محمدی (دانمارکی)، ناپلئونی، تارت ‌ها، پای‌ سیب و مافین‌ شکلاتی

شیرینی گل محمدی

شیرینی گل محمدی

راهنمای خرید آجیل

آجیل یکی از خوراکی های پرطرفداری است که همیشه در لیست خرید سال نو وجود دارد. درست است که خوردن آجیل به بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند اما استفاده بیش از حد آن بدلیل دارا بودن نمک بسیار باعث مشکلاتی در بدن خواهد شد.
آجیلی که در عید مرسوم است و از آن استفاده می شود آجیل شور نام دارد که اجزا اصلی آن پسته، تخمه، بادام و فندق می باشد.

آجیل شور، خوراکی محبوب و گران سال نو

آجیل شور، خوراکی محبوب و گران سال نو

سعی کنید آجیل را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید چرا که بدین گونه کیفیت آجیل تقریبا تضمین می شود.
در هنگام خرید آجیل توجه داشته باشید که بوی بد و ماندگی به مشامتان نرسد.
در خرید پسته دقت داشته باشید که زیاد خندان نباشد. چرا که آجیل فروشان برای خندان شدن پسته آنها را در آب جوش گذاشته و سپس بلافاصله در آب سرد قرار می دهند تا در اثر شوک حرارتی سر باز کند که در نتیجه باعث کاهش کیفیت پسته می شود.

پسته، عضو اشرافی آجیل عید!

پسته، عضو اشرافی آجیل عید!

همچنین تخمه های خندان نیز انتخاب خوبی نیستند چرا که تخمه در مجاورت هوا به سرعت کیفیت خود را از دست می دهد.
در نهایت اگر می خواهید آجیل را برای مدت طولانی نگه دارید آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. و فراموش نکنید که قیمت بالای آجیل میتواند بار مالی زیادی به شما وارد کند پس به هیچ وجه نیاز نیست از انواع مغزیجات در آجیل سال نو خود بهره بگیرید!نویسنده: تحریریه هندپیک

اشتراک گذاری این نوشته
468 ad

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>